Použitie

Elide Fire je pokrokové automatické hasicí zařízení vyznačující se univerzálností a vysokou efektivností, které v sobě spojuje vlastnosti ručních hasicích přístrojů a automatických systémů.

manuálne použitie – V horúcich chvíľach sa jednoducho hodí

PoužitieAutomatické hasicí zařízení Elide Fire lze díky jeho kulatému tvaru hodit nebo zakotúľať do ohniska požáru z bezpečné vzdálenosti několika metrů. Není nutné přibližovat se k požáru a vystavovat se tak nebezpečí jako u klasických hasicích přístrojích. Zařízení se při kontaktu s otevřeným ohněm samo aktivuje a plameny spolehlivě uhasí.

Automatické použitie – Horúcim chvíľam jednoducho predídete

PoužitieElide Fire se instaluje na místech, kde hrozí riziko vzniku požáru, nebo v jejich těsné blízkosti. Automatické hasicí zařízení Elide Fire se instaluje do pevného držáku, který je součástí balení, v doporučené fixační výšce 30 cm nad rizikovým místem. Zařízení se při kontaktu s otevřeným ohněm samo aktivuje a plameny spolehlivě uhasí.

Manuálno-automatické použitie

PoužitieAutomatické hasiace zariadenie Elide Fire inštalujte na miestach, kde hrozí riziko vzniku požiaru, alebo v ich tesnej blízkosti:

  • domácnosti;
  • kuchyně, krby, komínové systémy, ohřívače, garáže;   
  • místa, kde je umístěna elektronika a počítačová technika, prostory elektrických rozvodů, elektrorozvaděče, trezory;   
  • sklady, kanceláře, nákupní centra, hotelové pokoje, čerpací stanice;
  • automobily, lode, železničné vagóny, metro.

Elide Fire vás chrání 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce celých 5 let bez kontrol, revizí a dalších nákladů.

POUŽITÍ
Jak uhasit požár. ELIDE FIRE je vytvořen tak, aby se zmírnil nebo zcela zastavil opětovné vznícení ohně a umožňuje lidem ochránit svůj majetek před ohněm i oxidací. Oheň je rychlá oxidace z hořlavého materiálu (nebo látky), která uvolňuje teplo, světlo, a různé reakční látky, jako je oxid uhličitý a vodu. V závislosti na látkách a různých nečistot kolem ohně je barva plamene a intenzita ohně odlišná. Oheň se šíří velmi rychle a pokud je teplota plamene dostatečně vysoká, vytváří jakousi řetězovou reakci a je potřeba oheň „vyříznout“, aby se nerozpínal dál.
Elide Fire a jeho vlastnosti

Elide je požární míč o hmotnosti 1,3 kg + -5% a má kulatý tvar, takže se jednoduše dostane přímo do ohně. Jeho účinnost je efektivní do všech směrů ( 360°). Jeho životnost je 5 let. Kromě toho, Elide Fire může uhasit všechny 3 třídy; 1A *, pro požáry kde zdrojem žáru jsou pevné látky obsahující uhlík jako např. dřevo, tkaniny, papír, gumy a plasty. Pro třídu 5B * je použitelný v rizikových místech jako jsou sklady s hořlavým a vznětlivým materiálem a v místech kde se mohou vyskytovat plyny LPG a CNG. Při požáru se míč sám aktivuje do 3-10 sekund po styku s plameny, praská a automaticky šíří suchý chemický prášek a zároveň vydává zvuk alarmu o intenzitě okolo 130 až 139 dB (A) dle v rámci regulace mezinárodních bezpečnostních standardů impulzního hluku. Elide Fire by měl být od rizikové oblasti instalován asi do 1,5 m. Pro C * požární třídy, Elide musí být instalován přímo v rizikové oblasti, kde nelze hasit vodou, např. kvůli elektrickým zásuvkám.

Elide Fire je určen pro hašení ohně a když se aktivuje, spustí se alarm, který má na vypuknutí požáru upozornit obyvatele. V případě, že je Elide instalován na stropy domů nebo budov, bude ověřovací v rizikové oblasti. Pokud došlo k požáru, může aktivovat sám před šíření požáru se ke stropu. Navíc Elide může používat každý bez ohledu na věk. Aktivuje se nejen jakmile se dotkne jakéhokoli plamene ohně, ale také v případě, když je teplota 85 stupňů Celsia. Chemické látky obsažené uvnitř Elide, nejsou nijak škodlivé pro člověka ani životní prostředí a jsou certifikovány ze standardních laboratoří z mnoha zemí.

Elide Fire a celou technologii pro ochranu požární bezpečnosti vynalezl Thajec, Pan Phanawatnan Kaimart, který má veškeré certifikace a distribuje jej do celého světa. Pan Phanawatnan Kaimart je ve výzkumu a vývoji přístroje Elide Fire bezkonkurenční a zvýšil standard hasicích přístrojů, co se týče účinnosti. Jeho společnost se neustále zaměřuje na vývoj nových technologií na trhu pro jednotlivé spotřebitele nebo domácnosti, kanceláře, stavební společnosti velkých výškových budov, hotelů, námořní segment, vládní budovy, vládních úřady. Elide Fire je nejnovější světová inovace. Brzy bude považován za standard v oblasti požární ochrany. Vyměňte si starý typ hasicího přístroje. Elide Fire je nejen revolucí v samotném hašení požárů, ale také v přístupu k myšlence, že je třeba vyšší počet hasicích přístrojů. Rozpočet tohoto požárně bezpečnostního zařízení se pohybuje kolem 21,3 miliardy dolarů napříč všemi kontinenty.

Problémy při hašení ohně
Všimli jste si někdy, že 90% lidí není schopno použít hasící zařízení pokud se dostanou do střetu s ohněm? Poznáváte se na následujících obrázcích ?

 

Nevíte přesně, jak se vlastně přístroj používá.
Přístroj je mohutný, těžký, obtížně se s ním pracuje a špatně se s ním míří na oheň.

Potřebujete se dostat k ohni, ale kvůli vysoké teplotě a kouři nemůžete.
V panice a neschopnosti hasicí přístroj použít, dáváte nohy na ramena.

Překonávání problémů

Revoluce přístroje Elide fire nabízí výhody, které přesahují konvenční metody.